EDUCACIÓ PRIMÀRIA

Educación Primaria · Primary education

L’Educació Primària compren l’etapa que va des dels 6 fins als 12 anys i està distribuïda en tres cicles de dos cursos cadascun. L’equip de mestres el formen: 12 tutors, 5 especialistes i 2 professores d’Educació especial com recolzament a la integració. Es completa amb una responsable de l’àrea de psicopedagogia.

En aquesta etapa iniciem la metodologia de l’aprenentatge cooperatiu, doncs considerem que ajuda al desenvolupament integral dels nostres alumnes, des d’una antropologia cristiana, fomentant valors com la tolerància, el respecte, la igualtat, l’empatia, la generositat i la comprensió. Així mateix cal destacar també de l’etapa l’inici del programa d’acompanyament individual de l’alumnat, exactament al 5é curs de primària.

En segon i tercer de primària es completa la formació religiosa amb la possibilitat de de rebre la Catequesis que els prepara a la celebració del Sacrament de l’Eucaristia durant el mes de maig.

El horari d’esducació primària el podeu trobar a l’apartat d’horari d’accessos.

Activitats extraescolars: adaptades a les seues necessitats i que amplien l’horari de permanència al centre fins les 18,15 hores.

Equip educatiu

Tutora 1r A
Carmen Ferrando Tarrazó
c.ferrando@colavem.com

Tutora 1r B
Clara Pérez Collado
c.perez@colavem.com

Tutora 2n A
Amparo Suay Casañs
a.suay@colavem.com

Tutor 2n B
Gonzalo Bueno Fernández
g.bueno@colavem.com

Tutora 2n C
Blanca Llana Novella
b.llana@colavem.com

Tutor 3r A
Rafael Poveda Noguera
r.poveda@colavem.com

Tutora 3r B
Gloria Castañares Martí
g.castanares@colavem.com

Tutor 3r C
Enrique Ayora Romero
e.ayora@colavem.com

Tutor 4t A
Alfredo Romero Labrador
a.romero@colavem.com

Tutora 4t B
Mª Jesús Calabuig Pastor
m.calabuig@colavem.com

Tutora 4t C
Alba Vila Borrás
a.vila@colavem.com

Tutora 5è A
Consu Bueno Arroyo
c.bueno@colavem.com

Tutora 5è B
Teresa Jiménez Capella
t.jimenez@colavem.com

Tutora 5è C
Pilar Sánchez Ripoll
p.sanchez@colavem.com

Tutora 6è A
Nerea Martínez Lloria
n.martinez@colavem.com

Tutor 6è B
Juan Cerverón Capilla
j.cerveron@colavem.com

Tutora 6è C
Judith Romero Wenz
j.romero@colavem.com

Especialista Physical Education
Andrés Greño González
a.greno@colavem.com

Recolzament
Pablo Alís Alcañiz
p.alis@colavem.com

Recolzament
Inma Martínez Pérez
i.martinez@colavem.com

 

Pedagogia Terapèutica
Samuel Sancho Mengod  
s.sancho@colavem.com

Especialista English
Raquel Tarragona Ferri
r.tarragona@colavem.com

Especialista English
Amparo Navarro Ibáñez
a.navarro@colavem.com

Psicòloga escolar
Ana Belén Recatalá Ibáñez
a.recatala@colavem.com