EDUCACIÓ PRIMÀRIA

Educación Primaria · Primary education

L’Educació Primària compren l’etapa que va des dels 6 fins als 12 anys i està distribuïda en tres cicles de dos cursos cadascun. L’equip de mestres el formen: 12 tutors, 5 especialistes i 2 professores d’Educació especial com recolzament a la integració. Es completa amb una responsable de l’àrea de psicopedagogia.

En aquesta etapa iniciem la metodologia de l’aprenentatge cooperatiu, doncs considerem que ajuda al desenvolupament integral dels nostres alumnes, des d’una antropologia cristiana, fomentant valors com la tolerància, el respecte, la igualtat, l’empatia, la generositat i la comprensió.

En segon i tercer de primària es completa la formació religiosa amb la possibilitat de de rebre la Catequesis que els prepara a la celebració del Sacrament de l’Eucaristia durant el mes de maig.

El horari d’esducació primària el podeu trobar a l’apartat d’horari d’accessos.

Activitats extraescolars: adaptades a les seues necessitats i que amplien l’horari de permanència al centre fins les 18,15 hores.

Equip educatiu

Tutor 1r A
Gonzalo Bueno Fernández
g.bueno@colavem.com

Tutora 1r B
Amparo Suay Casañs
a.suay@colavem.com

Tutora 2n A
Carmen Ferrando Tarrazó
c.ferrando@colavem.com

Tutora 2n B
Clara Pérez Collado
c.perez@colavem.com

Tutora 3r A
Gloria Castañares Martí
g.castanares@colavem.com

Tutora 3r B
Mª Jesús Calabuig Pastor
m.calabuig@colavem.com

Tutora 4t A
Consu Bueno Arroyo
c.bueno@colavem.com

Tutora 4t B
Teresa Jiménez Capella
t.jimenez@colavem.com

Tutor 5è A
Alfredo Romero Labrador
a.romero@colavem.com

Tutor 5è B
Juan Cerverón Capilla
j.cerveron@colavem.com

Tutor 6è A
Rafael Poveda Noguera
r.poveda@colavem.com

Tutora 6è B
Ana Garrido Pérez
a.garrido@colavem.com

Especialista English
Nerea Martínez Lloria
n.martinez@colavem.com

Especialista Music
Enrique Ayora Romero
e.ayora@colavem.com

Especialista Physical Education
Andrés Greño González
a.greno@colavem.com

Pedagogia Terapèutica
Blanca Llana Novella
b.llana@colavem.com

Pedagogia Terapèutica
Pilar Sánchez Ripoll
p.sanchez@colavem.com

Gabinet Psicopedagògic
Ana Belén Recatalá Ibañez
a.recatala@colavem.com

Recolzament
Pablo Alís Alcañiz
p.alis@colavem.com

Recolzament
Inmaculada Martínez Pérez
i.martinez@colavem.com