EDUCACIÓ INFANTIL

Educación Infantil · Children's education

Aquesta etapa està dividida en dos cicles; Primer cicle i Segon cicle.

PRIMER CICLE D’EDUCACIÓ INFANTIL

Disposem de dos aules  d’escola infantil per a l’alumnat de 2 anys, amb un horari ampliat de 8h del matí fins a les 17 hores de la vesprada. Si vols saber més fes clic ací.

SEGON CICLE D’EDUCACIÓ INFANTIL

Compren des de els 3 fins als 6 anys. Disposem de 2 aules de 3, de 4 i de 5 anys amb potenciació idiomàtica (Anglès, Valencià i Castellà)

Garantim un ambient d’afecte i seguretat per als xiquets i xiquetes, fonamental en aquesta etapa tan important en el seu desenvolupament. La nostra tasca com a docents és estimular i guiar a l’alumnat cap a la seua arribada a ser adults, duent a terme una educació integral en totes les seues dimensions. En aquesta etapa és fonamental el desenvolupament de les destreses motores i l’educació emocional.

Donem especial importància a l’acompanyament a les famílies amb les tutories individualitzades i el projecte institucional FIDES.

Activitats extraescolars: adaptades a les seues necessitats i amplien l’horari de permanència al centre fins a les 18,15 hores.

 

Equip educatiu

Aula 2 anys A
Patricia Ramos Tur
p.ramos@colavem.com

Aula 2 anys B
Pao De la Concepción Soler
p.concepcion@colavem.com

Tutora 3 anys A
Felicidad Martínez Zamora
f.martinez@colavem.com

Tutora 3 anys B
Sonia Berbel Vico
s.berbel@colavem.com

Tutora 4 anys A
Laura Benito Pérez
l.benito@colavem.com

Tutor 4 anys B
Santiago Sanmiguel Berenguer
s.sanmiguel@colavem.com

Tutora 5 anys A
Mª Jesús Fabregat Tarrazó
m.fabregat@colavem.com

Tutora 5 anys B
Gloria Codoñer Contell
g.codoner@colavem.com

Especialista English
Alba Vila Borràs
a.vila@colavem.com

Recolzament
Mª José Montoliu Felix
m.montoliu@colavem.com